Zpráva o činnosti VVVV v roce 2011

Na rok 2011 jsme si naplánovali 9 společných akcí.Jak se nám je podařilo splnit poznáte z této výroční zprávy.

19. – 20. února 2011 V. zabijačka VVVV u Toníčka Blatnice pod Sv.Antonínkem.

První akcí po zimním spánku je již tradiční zabíjačka.Řezník Laďa skolil prase první ranou a mohl začít obvyklý koncert rukou a všech pomocníků okolo.Později,při krájení sádla měl na jednom z prstů menší úraz Honza Ševčík.Na další činnost mu poskytl pan domácí speciální palčáky.Nad celým procesem zabíjačky a dodržováním hygieny měla dozor komisařka z EU L. Spěváková. Zdeněk Opavský , aby ji obměkčil tak neustále při pohárku projednávali kam nás ta EU vede.Nakonec se shodli,že s některými nařízeními tak akorát do pr…..Řezník Laďa stačil letos ještě při práci filmovat a tak se oběd trochu opozdil.Nevadí a budeme se někdy těšit i na ten film.Počasí a celá akce se vydařila.

1. – 2.dubna 2011 Čeření mladého vína Velké Bílovice.

Tradiční čeření mladých vín ze sklizně minulého roku jsme prováděli ve sklepním hospodářství u Ladě Spěváka.I přes pozdější termín než jsme zvyklí a také vzhledem k tomu,že v novém sklepě byly i nové vinné „tanky“ probíhala degustace do pozdních nočních hodin a byla náročná.Ranní procházka nás zavedla mezi sklepy v celé oblasti Velkých Bílovic , kde se shodou okolností konala akce „Ze sklepa do sklepa“.Této akce se zúčastnilo 5O52 návštěvníků!V pracovní části tohoto čeření se probíhala připravenost dalších našich akcí.Poradkyně ráno popíjeli medovinu(prý je to dobré na krásu) a řidiči si pouze hlídali množství zbytkového alkoholu a všichni se těšili na další akce.

27 .- 28 .května 2011 XX.setkání VVVV Daňkovice(Vysočina)

Na Vysočině nás poslední dobou nevítá příjemné počasí a tak tomu bylo i při posledním setkání.Velitel Vlastik a poradkyně Hela všechny přivítali v místech kde vznikla myšlenka na srazy vojenských veteránů.Na setkání nechyběl ani tradiční tah tomboly,kterou řídili Majka a Ruda.Nekonečné tanečky,zpěvy a příjemná zábava až do čtvrté hodiny ranní byly také již tradiční.
Po ranní procházce k radaru pro řízení letového provozu následovalo slavnostní spuštění vlajky s dojemnou hudbou.Tímto úkonem byli pověřeni Jana a Tonda kteří nechali naši vlajku vyšít.Při úplném závěru se mnohým i oko zavlhčilo.
Zda bude toto setkání úplně poslední ukáže až další čas…..

10. – 11.června 2011 Chlapi sobě Dolní Dubňany(aneb jak jsme sjížděli řeku Jihlavu)

Letošní akce Chlapi sobě se konala v Dolních Dubňanech. Tuto akci připravili Jiřinka a Honza Kocandovi.Po přivítání slivovicí co napálili neznámo kde se přesouváme na střelnici,kde je první zastavení.Vítězěm letošních střeleb se stává Zdenek.Následuje přesun k soukromému rybníku na lov ryb.Tipovaný favorit v chytání ryb Tonda je indisponován,protože si nechal své udice v Ladné a navíc ryby v tomoto rybníce vůbec nevěděly co jsou to žížaly.Takže favorit vybouchl jak bomba v Hirošimě.Za to, Honza Ševčík chytil prvního kapra.Ruda rybník obcházel aspoň 3 x a stále hledal vhodné místo a nic.Celkovým překvapivým vítězem se stal Laďa.Na co chytal nevíme- kdo umí tak umí.Večer se nesl v navazování družby s místním obyvatelstvem.
Na sobotu Honza Kocanda připravil sjíždění řeky Jihlavy na gumových člunech.Honza Ševčík zajistil čluny-vhodné i pro začátečníky, vesty a helmy prý veteráni nepotřebují.První pohled Ševčíka na řeku pod Mohelnskou hrází ho uklidnil, prý je tam vody po kotníky.Když se otevřela výpusť ,začala se valit voda z pod hráze, ve vodní tříšti jsme se ani neviděli a řeka Jihlava se zvedla asi o metr tak i Ševčík pronesl památná slova – „Možná to bude o trochu i víc náročné než jsem si myslel “
Laďa se okoupal hned na startu,Ruda a Tonda po prvním kilometru plavby a pak Vlastik s Laďou provedli během plavby opakované pravé eskymácké obraty.Laďovi po nich zústalo pouze jablko v kapse a do krvava rozbité čelo……loď,vesla a Vlastik uplavali.Záchranný tým ve složení Ševčík – Opavský naše kamarády zachránil a po dalších l0 kilometrech jsme ukončili tuto dobrodružnou plavbu v půlce plánované trasy značně zdecimováni fyzicky i psychycky.Při pohledu na mokrou, zmrzlou,zkrvavenou osádku člunů Honza špitl, že ty vesty a helmy jsme asi měli mít…. V místní restauraci spočítali svoje ztráty(bylo jich hodně)poděkovali Kocandům a dojeli za svými poradkyněmi domů.

3. – 10.července 2011 Šumavou křížem krážem II. Modrava

Oficiálně nás na společné dovolené přivítal ředitel cestovky Zdeněk i s poradkyní Jiřinkou,který pro nás přichystal bohatý program.První večer jsme sváděli tvrdé boje ve hře „Člověče nezlob se .Každý měl svoje pravidla a tak to při hře vypadalo jako by se hrálo o majetky.Další večer patřil tradičnímu koštu slivovice – bylo přivezeno15 vzorků.
První a jediný defekt potkal Tondu nedaleko pramenů Vltavy.Prasklou duši i plášť mu zajistil Zdeněk. Laďa při výměně odháněl komáry a všechno jistil borec na konec Honza Kocanda.Jako již tradičně měli budíček na starosti Jana a Tonda.Buzení probíhalo za dozoru maskota Otíka a bylo doprovázeno kalíškem slivovice.Uprostřed šumavských hvozdů si Peprnovi takřka přesně na minutu připomněli 34 výročí svadby.Peleton cyklistů zastavil a připil si na jejích zdraví .
V bowlinkovém turnaji vyhráli Spěvákovi a v házení šipek dle zvláštních pravidel Ševčíkovi.Krásná krajina kolem Roklanského potoka sváděla i k večerním projížďkám což jsme s radostí prováděli.
Týden utekl jako voda.Plni krásných dojmů jsme se rozloučili s krásnou a od kůrovců místy nemocnou Šumavou . Ke svým domovům jsme odjížděli v koloně se slovy….Příští dovolenou zase na kolách.

17. a  24. září 2011 XII. Vinobraní u Spěváků

Start vinobraní bývá zahájen přípitkem na dobrou sklizeň.Úroda hroznů byla letos velmi dobrá.Po společně provedené fotodokumentaci jsme vlétli do vinohradů jako špačci a traktoristé Laďa a mladý Laďík nestačili odvážet hrozny.Všem chutnal nachystaný burčák.Skutečně nekonečné se zdají řádky vinné révy v některých lokalitách.Jelikož jsme zde již po několikáté tak víme co nás čeká a společnými silami to zvládáme ke spokojenosti majitelů.Vždy si pěkně pokecáme,zasmějeme se a někdy i zanotujeme.Letos jsme nasbírali 16 tun hroznů.

21. – 22.října 2011 Čtyři kopy roků – Blatnice p.Sv.Antonínkem.

Oslavy a ubytování pro účastníky zajistili Jana a Tonda v místním penzionu s restaurací s názvem Savignon.Po úvodním slově velitele Vlastika došlo ke gratulacím a předáním krásných fotoknih.Pouze Ruda se nezúčastnil a tak jej zastupovala Hela,která v právě v tento den slavila životní výročí.Večerem nás provázel vyhlášený místní hudebník,který opravdu hrál dle našeho vkusu moc dobře na varhany.Těsně před dvaadvacátou hodinou si každý oslavenec před penzionem odpálil svůj krásný ohňostroj.V průběhu večera byla v pohotovosti zdravotní služba sester Hely a Lidky.Na konci noci byl u některých jedinců zjištěn vyšší krevní tlak a množství alkoholu víc než bývá obvykle zdrávo.
Brzký ranní přesun generálů a poradkyň na kopec Svatého Antonína nad Blatnicí byl proto zajišťován bojovým vozidlem GAZ.Krásné počasí,dobrá pohoda nás provázela po oba dny.
Závěr se uskutečnil v Tondově novém vinném sklepě,kde bylo provedeno sestavení pracovního kalendáře na rok 2012.

16. – 20.listopadu 2011 Dámská jízda Luhačovice

Přechodný domov na pět dnů v krásné vile Alpská růže zajistila pro naše poradkyně Janka Peprnová zaměstnankyně lázní Luhačovice.Pravidelným denním programem byly společné procházky lázeňským parkem a blízkým okolím.Anička Holíková dovezla krásný dort a s ním i živého hudebníka s kytarou na večerní zábavu. Večer to byl vskutku náročný a zároveň nádherný pro poradkyně i jejich kamarádky Radku Uhlířovou a Jarku Slováčkovou..
Po ránu bylo proto veselo jak v bazénu,tak i ve vířivce.Generálové zajistili svým poradkyním dostatečné množství pohonných hmot a pitný režim byl důsledně dodržován.
Určitě zůstaly poradkyním krásné zážitky po odpočinkovém a léčebném pobytu v našich lázních.

16. – 17.listopadu 2011 Svatomartinská husa

Ve sklepě na Půrynkách u Laďě Spěváka generálové v souběžném termínu ,pozvedli číše k přípitku nové akce a to v pojídání husy.Velitel Vlastik se zpozdil cestou v dopravní zácpě města Brna, o porci husy nepřišel ,tu jsme mu zajistili a hlavně nesnědli.Samozřejmě,že jsme pokoštovali mladá vína ve starém i novém sklepě.Tentokrát byla při večerním přesunu velká zima a hodil by se ve sklepě spíš svařáček.
Na druhý den Zdeněk zahájil slibované školení na počítači.Některé dotazy na našeho lektora byly tak odborné,že se svoji radou musel vypomoci i Honza Ševčík.Je to jeden z nejčastějších uživatelů počítačové sítě a taky tomu patřičně rozumí.
Pan domácí Laďa opět projevil nezodpovědný přístup k získání nových vědomostí a raději nám stále dával ochutnat své vzorky vína.Po ukončení tradičního úklidu odjíždíme do svých domovů očekávat návrat poradkyň,které se mají vrátit z Lázní Luhačovic.

Zprávu vypracoval a většiny akcí se zúčastnil Tonda Peprna.Při zpracování měla odborný dohled poradkyně Jana,taktéž účastník těchto akcí.

Poděkování patří všem organizátorům a

pořadatelům akcí GŠ VVVV v roce 2 0 1 1.